Франческо Баная от "Дукати Леново Тийм“ спечели старта за Голямата награда на Япония от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в Кралския клас.

Световният шампион стигна до осмата си победа за сезона.

Италианецът,  преодоля 115,2-километровата дистанция за 42:09.780 минути.

Лидерът в генералното класиране при пилотите Хорхе Мартин от Испания и "Прима Прамак Рейсинг“, който стартира едва от 11-ата позиция, успя да ограничи максимално щетите, приключвайки втори, на 1,189 секунди от победителя.

За място на почетната стълбичка се пребори и още един испанец – Марк Маркес. Пилотът на "Грезини Рейсинг Мого Джи Пи“ изостана след 24-те обиколки на пистата "Мотеги“ с 3,822 секунди от победителя Баная.

В генералното класиране Баная се приближи на 10 точки зад лидера Мартин, който е с 392 точки. Трети е италианският пилот на "Дуекати Леново Тийм“ Енеа Бастианини, който в Япония остана четвърти. Той е на 79 точки зад водача.

Следващият старт е след две седмици в Мелбърн.