Брентфорд победи с 5:3 Уувърхемптън в страхотен двубой, който бе част от 7-и кръг на Висшата лига на Англия по футбол.

Мачът се игра на стадион "Брендфорд Къмюнити" в Лондон пред 16 960 зрители по трибуните.

В този сблъсък головете буквално валяха един след друг като само през първата част двата тима си вкараха общо 6 гола.

Домакините откриха чрез Колинс във 2-ата минута, но Матеуш Куня изравни в 4-ата.

Мбемо даде нов аванс на Брентфорд, реализирайки дузпа в 20-ата минута. Ларсен обаче изравни за "вълците" в 26-ата.

До края на частта се разписаха Ньорнгард (28') и Пинок (45+2'), за нов аванс на Брентфорд.

Последните две попадения паднаха в самия край на мача. В 90-ата Карвальо покачи на 5:2, а Аит-Нури бе точен за крайното 5:3 в 3-ата минута на добавеното време.

С успеха Брентфорд събра 10 точки и се изкачи на 9-а позиция във временото класиране. Уувърхемптън остават последни - 20-и с едва 1 точка.