Еспаньол победи като домакин Майорка с 2:1 в двубой от 9-ия кръг в испанската Ла Лига.

Успехът сложи край на негативна серия за Еспаньол от три поредни загуби на отбора в шампионата. За тима това е 3-ти успех за сезона в първенството.

Преди останалите мачове от кръга отборът е на 12-ата позиция в класирането.

Майорка регистрира 3-та загуба за сезона, като отборът прекъсна серия от 3 поредни победи. Тимът е на 6-ата позиция преди останалите двубои от кръга.

Албанският бранител Мараш Кумбула в 18-ата минута даде преднина на Еспаньол. С асистенция се отличи Хофре.

В 47-ата минута Хофре удвои аванса на домакините след подаване на Ирвин Кардона.

Гостите от Майорка върнаха едно попадение чрез Антонио Раийо в 68-ата минута, но за повече нямаха сили.

В следващия си мач в Ла Лига, на 20 октомври Майорка приема Райо Валекано. Еспаньол гостува ден по-рано на Атлетик (Билбао).