Ливърпул победи като гост Кристъл Палас с 1:0  в двубой от 7-ия кръг във Висшата лига.

Попадение на Диого Жота в 9-ата минута на мача осигури крехката преднина на гостите, която се запази до края на мача.

Най-добрият на терена Коди Гакпо изработи попадението.

В 17-ата минута домакините понесоха още един сериозен удар, след като бранителят Даниел Муньос получи контузия и бе принудително заменен от Натаниъл Клайн.

Въпреки тоталното си превъзходство, тимът на Ливърпул успя да вкара само веднъж.

За първото полувреме тимът на Кристъл Палас успя да стигне до само един точен удар към вратата на Ливърпул.

След почивката домакините вдигнаха оборотите, но така и не успяха да стигнат поне до равенството.

След шестия си успех за сезона Ливърпул се затвърди на върха в класирането, като има аванс от 4 точки пред Манчестър Сити и Арсенал, които са с по мач по-малко.

Кристъл Палас регистрира четвърта загуба и втора поредна, като тимът продължава да е без спечелен мач от началото на сезона и е на 18-ата позиция.