Сезонът на Олимпиакос, където играе най-добрият български баскетболист в последните години Александър Везенков, в Евролигата започна със загуба.

В мач от първия кръг на редовния сезон на състезанието тимът от Пирея отстъпи при гостуването си на Фенербахче със 71:82 точки (13:17, 23:15, 20:25, 15:25).

Олимпиакос се представи на ниво само във втората четвърт на мача. През останалото време домакините доминираха и напълно заслужено стигнаха до победата.

Везенков записа най-много минути на площадката от играчите на Олимпиакос – 30:31 минути, за които наниза 11 точки и направи 4 успешни борби под коша.

Най-резултатен за Олимпиакос бе американското крило Моузес Райт с 15 точки. Шакийл Маккисик добави 13 точки.

За Фенербахче Уейд Болдуин реализира 19 точки, а Найджъл Хейс се включи с 15.

На 11 октомври Олимпиакос приема в първия си домакински мач за сезона в турнира Жалгирис Каунас. Ден по-рано Фенербахче гостува на Анадолу Ефес.