Славия победи като домакин вицешампиона Черно море с 1:0 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига.

Мачът се изигра на стадион "Александър Шаламанов“ в столицата.

"Белите“ се върнаха към победите в първенството след шест мача без успех – 5 загуби и равенство, и серия от 4 поредни поражения.

За Черно море това е 2-ра загуба за сезона.

Карл Фабиен в 77-ата минута вкара гола за Славия, възползвайки се от груба грешка на национала Васил Панайотов.

Двата тима изиграха равностоен мач, предлагайки здрава битка в средата на терена. Домакините успяха да стигнат до повече добри възможности за гол, като отправиха и повече точни удари към вратата на съперника.

Славия вкара и преди почивката. В средата на първата част Цветелин Чунчуков бе точен, но правилно попадението му бе отменено заради игра с ръка.

Играчите на Илиан Илиев успяха да стигнат до едва 1 точен удар към вратата на Николай Кръстев.

Преди останалите мачове от кръга Черно море е на 3-ото място, като тимът има равен актив с Ботев (Пловдив), които са 4-ти, но и 2 мача повече от "канарчетата“.