Мъжкият волейболен тим на Левски стартира с бърза и убедителна победа на приятелския турнир в гръцкия град Флорина, в който участват и 3 местни отбора, съобщиха от "синия“ клуб.

Избраниците на треньора Николай Желязков се наложиха над Неа Саламина с 3:0 гейма (25:16, 25:20, 25:21) за 71 минути.

Най-резултатен бе диагоналът Венислав Антов с 21 точки (1 ас, 2 блока).

Силно се представи и кубинският център Ливан Осориа, завършил с 12 точки (1 ас, 4 блока).

На 5 октомври (събота) "сините“ се изправят срещу ПАОК (Солун), а в неделя турнирът приключва за тях с двубой срещу домакините от Флорина.

Победата срещу Неа Саламина бе 9-а в предсезонните контроли за тима на Левски, които имат и 1 загуба.

На 12 октомври Левски започва новия сезон с полуфинал срещу ЦСКА от турнира за Суперкупата на България, който ще се проведе в зала "Левски София“.