Ансамбълът на Тракия (Пловдив) спечели титлата при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика, категория "Елит".

Шампионатът се провежда в зала "София" в столицата.

Носител на Приз "Весела Димитрова" стана треньорката на Тракия Ирина Чернева, която го получи лично от наставничката на националките на България.

Гимнастичките от Пловдив събраха 59.325 точки, след като получиха 31.825 точки за съчетанието с пет обръча и 27.500 за три ленти и две топки.

Втората позиция остана за тима на "Илиана“ с 57.775 точки (31.225 и 26.550), а на третото място се нареди отбора на "Левски-Триадица“ с 56.575 точки (31.725 и 24.850).

Преди началото на многобоя при жените Даниела Велчева получи специален подарък, тъй като това състезание за нея е бенефис. Тя се оттегля от съдийството.

Президентът на БФХГ Илиана Раева направи специално обръщение към Велчева, която беше помощник-треньор на Ина Ананиева и два олимпийски цикъла съдия на отбора от Рио 2016 и от Токио 2020.

Ансамбълът на "Илиана“ стана шампион при девойки старша възраст в категория "Елит". След изпълненията с пет обръча и пет чифта бухалки грациите събраха 60.191 точки. Втори е отборът на "София Спорт-2017“ с 55.675, следван от представителките на "Левски-Триадица“ с 55.425 точки.

Състезателките на "Илиана“ взеха златото и при девойки младша възраст с 50.366 точки, пред "Левски 1“ с 50.050 и "Левски 2“ с 49.900.

При девойки младша възраст до 11 години шампион е ансамбълът на "Илиана 2“ с актив от 48.091 точки.