Гръцкият шампион ПАОК, за който се състезава капитанът на българския национален отбор по футбол Кирил Десподов, загуби с 0:1 от румънския ФКСБ (Стяуа) в Балканското дерби от основната фаза на Лига Европа.

Двубоят се проведе на стадион "Тумба" в Солун.

Родният футболист бе титуляр за тима, воден от Разван Луческу, но така и не успя да се разпише.

Десподов направи няколко добри центрирания в наказателното поле на гостите, но до завършващ удар от свой съотборник така и не се стигна.

За сметка на това гостите вкараха гол в 8-ата минута на даденото от съдията продължение на първата част. То бе дело на Даниел Бирлигея.

Гостите играха с човек по-малко от 56-ата минута когато Дариус Олару бе изгонен след като получи втори жълт картон.

ФКСБ са сред лидерите с пълен актив от 6 точки, а ПАОК са без точки на дъното на подреждането с 2 поражения от 2 мача.