Английският гранд Челси, който е от основните фаворити за спечелване на третия по сила европейски клубен турнир - Лига на конференциите, победи с разгромного 4:1 белгийския Гент като домакин в първа среща и за двата тима от основната фаза на турнира.

Двубоят се игра на стадион "Станфорд Бридж" в Лондон.

През първата част падна само един гол. Той бе дело на младия португалец Ренато Вейга в 12-ата минута след пас на Михайло Мудрик. Попадението бе първа за ибериеца, откакто стана част от "сините от Лондон".

В началото на втората част друг португалец - Педро Нето покачи на 2:0, но Цуйоши Уатанабе върна интригата, разписвайки се в 50-ата минута.

Всичко приключи в 63-ата когато Кристофър Нкунку порази вратата на гостите за 3:1, а 4:1 направи Киърън Дюсбъри-Хол в 70-ата минута.

Крайното 4:2 оформи Омри Генделман в 90-ата минута.