Порто и Манчестър Юнайтед завършиха 3:3 във втория кръг от груповата фаза на Лига Европа. Мачът бе на стадион "До Драгао", който бе открит през февруари преди 20 години именно с двубоя между тези два отбора, а днешният бе под № 500 на съоръжението.

Маркъс Рашфорд откри в седмата минута след лоша намеса от стража Диого Коща. Датският нападател Расмус Хойлунд удвои в 20-та минута чрез подаване от Рашфорд и нова грешка от Коща. Той не успя да спаси по най-добрия начин удара на Хойлунд и топката бе изчистена от голлинията, но тя вече бе зад нея. Бразилецът Пепе намали в 27-та минута, а Саму Омородион изравни в 34-та, благодарение на пас от Жоао Марио. Омородион бе точен за втори път в 50-та минута, благодарение на пас от Пепе. В 81-та минута капитанът на "червените дяволи" Бруно Фернандеш получи втори жълт картон. Въпреки, че англичаните бяха с човек по-малко, резервата Хари Магуайър донесе равенството за тях в първата минута от добавеното време след центриране от Кристиан Ериксен при ъглов удар.

На 25 септември Порто загуби с 2:3 от Бодьо/Глимт, а същата вечер Юнайтед направи 1:1 с Твенте у дома.