Аржентинската суперзвезда Лионел Меси спечели 46-ия си трофей  в кариерата.

Тимът на Интер Маями, където играе Меси, победи като гост Кълъмбъс Крю с 3:2 и два кръга преди края на редовния сезон в американската Мейджър Лийг Сокър си гарантира първото място и трофея Supporters' Shield.

През миналия сезон Меси спечели с Интер Маями Купата на Лигата.

Преди това с Пари Сен Жермен аржентинецът има две титли на Франция и Суперкупа на страната. С екипа на Барселона пък има 34 трофея.

С националния тим на Аржентина Меси е световен шампион (2022), два пъти е печелил Копа Америка (2021 и 2024), веднъж Финалисима – 2022, Олимпийските игри (2008) и Световното първенство за младежи (2005).

Срещу Кълъмбюс Крю Меси блесна с два гола за Интер Маями.

Той бе точен в 45-ата и в петата минута на добавеното време на първата част.

В началото на второто полувреме Диего Роси вкара за 1:2, а в 48-ата минута Луис Суарес върна аванса на Интер Маями до 3:1.

В 61-ата минута Кучо от дузпа оформи крайното 2:3.

Домакините приключиха мача с 10 души, след като в 63-ата минута втори жълт и червен картон получи Руди Камачо.

Тимът на Кълъмбъс Крю изпусна страхотна възможност да стигне поне до равенство, след като в 84-ата минута Кучо пропусна дузпа.