Италианският гранд Ювентус победи след обрат от 1:2 на 3:2 РБ Лайпциг в среща от втори кръг на основната фаза в Шампионска лига.

Двубоят се играе на стадион "Ред Бул Арена" в Лайпциг.

Звездата на домакините Бенджамин Шешко откри резултата. Словенският национал, който няма спирка от старта на сезона с головете, вкара в 30-ата минута след пас на Луис Опенда.

Душан Влахович обаче изравни в 50-ата за "бианконерите", но Микеле Ди Грегорио бе изгонен след преглед от ВАР в 59-ата минута, оставяйки гостите с човек по-малко.

Само 6 минути по-късно Шешко изведе отново напред Лайпциг. Този път той отбеляза от дузпа.

Сръбският национал Влахович отново отвърна с попадение. Този път то дойде в 68-ата минута след пас на Франсиско Консейсао.

Самият португалец донесе така ценната победа за тима, воден от Тиаго Мота.

С успеха Ювентус събра пълен актив от 6 точки и се намира на 7-а позиция във временното класиране. РБ Лайпциг са 29-и без точка.