Нидерландският гранд Фейенорд победи с 3:2 испанския Жирона като гост в среща от основната фаза на Шампионска лига.

Двубоят се игра на стадион "Мунисипал де Монтивили" в Каталуня.

За нидерландците не игра българския вратар Пламен Андреев, който бе купен от Левски.

Домакините откриха резултата с гол на Давид Лопес в 19-ата минута. Само 4 по-късно Янхел Ерера изравни, вкарвайки в собствената си врата.

19-годишният нидерландец Антони Миламбо направи обрата за гостите пълен, разписвайки се в 33-ата спед пас на Игор Пайшао. Малко след това Фейенорд можеше да води с още едно попадение, но японецът Аясе Уеда изтърва от дузпа.

Малко след старта на втората част Давид Ханцко вкара за домакините, но попадението беше отменено от ВАР поради засада.

В 67-ата северномакедонецът Боян Мийовски пропусна дузпа за Жирона, но 7 по-късно Дони ван де Беек изравни след пас на Арно Данжума.

Малко след това Фейенорд излезе отново напред след като Ладислав Крейчи си отбеляза автогол.

С успеха Фейенорд записа първи точки в турнира. Нидерландците са 21-и с 3 докато Жирона остават без точки на 28-а позиция.