Леонид Шейнгезихт достигна 1/4-финалите на двойки върху клей в испанския град Сарагоса. Наградният фонд там е 25 хиляди евро.

Шейнгезихт и представителят на домакините Диего Естебан Торес, участващи с "уайлд кард", спечелиха срещу испанеца Пабло Роче Алкая и аржентинеца Арег Степанян със 7:6(4), 6:3 за 93 минути. Българинът и Торес взеха първия сет с 3 поредни точки в тайбрека, а във втората част наваксаха ранен пробив изоставане, след което със серия от 3 последователни гейма стигнаха до победата.

В схемата на единично преминалите през квалификациите Леонид Шейнгезихт и Николай Неделчев отпаднаха в първи кръг.

Шейнгезихт загуби от нидерландеца Михиел Де Кром с 1:6, 0:6, а Неделчев претърпя поражение от състезаващият се за Испания Алберт Кравцов с 4:6, 4:6.

Неделчев и украинецът Владислав Орлов са поставени под № 1 при дуетите и започват срещу участващите с "уайлд кард" представители на домакините Самуел Мартинес и Алберто Санчес.