Капитанът на Саутхeмптън Джак Стивънс бе глобен с 50 000 лири и наказан да не играе в два мача заради остър език към официални лица след двубоя срещу Манчестър Юнайтед миналия месец, предаде ФА.

Стивънс получи и червен картон заради грубо нарушение срещу Алехандро Гарначо при загубата с 0:3 на 14 септември. 30-годишният защитник се скара с рефера Стюърт Атуел, което му донесе допълнително наказание по доклад.

"Защитникът призна, че е използвал обидни думи към съдията и четвъртия артибър в 79-та минута, когато бе изгонен. Независима комисия наложи тези наказания", се казва в становище от Футболната асоциация.

Стивънс ще пропусне следващите срещи на Саутхемптън срещу Арсенал и Лестър. Той вече пропусна 3 мача заради червения картон, като не игра срещу Ипсиуч, Евертън и Борнемут.

Саутхемптън е на предпоследното място в класирането с една точка.