Холгер Руне отпадна в полуфиналите на ATP 500 турнира в Токио, Япония. Датчанинът бе спрян от французина Артур Фис след 6:7(8), 6:7(10) за два часа и 23 минути на корт "Колизеум".

В първия сет нямаше пробиви и се стигна до тайбрек. В него 24-ият в световната ранглиста бе по-фокусиран, допусна по-малко неточности и откри резултата. Втората част двамата се пробиха по веднъж и отново последва тайбрек. Там отново французинът бе по-концентриран, направи по-малко грешки и затвори мача.

На финала Фис ще премери сили със сънародника си Юго Умбер. Той победи чеха Томаш Махац с 6:3, 3:6, 6:2.

Руне остава само с един финал през сезона. Той бе през януари на ATP 250 надпреварата в Бризбън. Тогава той загуби от първата ни ракета Григор Димитров.