Старши треньорът на Атлетико Мадрид - Диего Симеоне, говори след равенството на неговия тим у дома срещу Реал Мадрид. Дербито на столицата завърши 1:1, но мачът ще се запомни с изцепките на домакинските фенове, заради които двубоят бе прекратен през второто полувреме за около 20 минути.

"Не може да бъде оправдано това, което се случи. Знам, че ще бъдем наказани тежко. Приемам го. Но искам наказания и за провокаторите на тези сцени. Няма нищо лошо да празнуваш гол на своя отбор, но не и с предизвикателни жестове към публиката, обърнат към тях. Трябва да внимаваме с това, което се случва от наша страна на игрището. Говоря за провокациите и съвсем не изключвам себе си от това. Трябва да сме много внимателни какво правим, защото ако не ни наказват за провокации, това е сигнал да преминаваме някои граници. Феновете ми казаха, че вратарят на съперника ги е провокирал. Аз им отвърнах, че това не оправдава действията им. Но искам да има адекватно наказание и за подстрекаване на инцидентите, ако е имало такова", заяви бившият национал на Аржентина.