Старши треньорът на Реал Мадрид - Карло Анчелоти, похвали съдията на дербито срещу Атлетико Мадрид. Столичното дерби завърши 1:1, но двубоят бе прекратен за около 20 минути заради изцепки на ултрасите на домакините, които замеряха бившия им вратар и сегашен такъв на Реал - Тибо Куртоа.

Реферът вкара играчи и треньори в тунела на стадиона, докато страстите се успокоят, след което двубоят бе доигран.

"Трудно е да приемем равенството, тъй като бяхме много близо до победата. Може да се случи, съперниците са много силни и имат много качество. Голът беше в последната минута, жалко. Контролирахме добре мача, но винаги обичам да мисля положително и мога да кажа, че спечелихме точка като гости и сме с точка по-близо до лидера Барселона. Динамиката е добра. Не се отчайваме. Равенството тук може да означава добра точка за бъдещето. Не мисля, че прекъсването помогна на Атлетико. Повлия еднакво и на двата отбора. Всички искахме да играем. Решението за прекъсване на мача беше правилно. Съдията каза, че има хвърлени запалки и че е спирал двубоя два пъти. Трябваше да го прекъсне. Мисля, че това беше правилно решение на съдията. Няколко неща бяха поправени и започнахме отново. Очевидно никой от нас не хареса ситуацията. Всички искаха да играят. Съдията действа добре", заяви наставникът на Реал Мадрид.