Атлетико Мадрид и Реал Мадрид завършиха наравно 1:1 на "Сивитас Метрополитано" в градско дерби от осмия кръг на испанската Ла Лига.

Едер Милитао се разписа за "белия балет" в 64-тата минута. След гола част от феновете на домакините започнаха да замерят вратата на Тибо Куртоа с различни предмети. Поради тази причина в 69-ата минута главният съдия Матео Бускетс прекъсна мача и нареди на играчите на двата тима да се приберат в тунела. След около 15-минутно прекъсване футболистите все пак се появиха обратно на терена и подновиха играта.

В добавеното време на срещата "дюшекчиите" успяха да изравнят, благодарение на Анхел Кореа (90+5'), а малко след това Маркос Йоренте бе изгонен след директен червен картон.

Така Реал остава на второто място в класирането на първенството с актив от 18 точки, с 3 по-малко кръвния враг Барселона. Атлетико е на трета позиция с 16.