Хорхе Мартин (Испания, Prima Pramac Racing) спечели основното състезание за Гран при на Индонезия в клас MotoGP, 15-и кръг в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Настоящият лидер в генералното класиране измина дистанцията от 27 обиколки за 41:04.389 минути. Той не изпусна водачеството за нито един момент от днешното състезание.

Това бе негова трета победа за сезона и осма в кариерата си в кралския клас.

Втори остана 20-годишният новобранец Педро Акоста (Испания, Red Bull GASGAS Tech3). Той даде време от 1.404 секунди по-слабо от победителя. Франческо Баная, който ликува във вчерашния спринт в Индонезия, финишира трети, постигайки 46-и подиум в кариерата си, с изоставане от 5.595 секунди.

В генералното класиране Хорхе Мартин увеличи преднината си пред Баная. Испанецът има 366 точки срещу 345 за италианеца. Трети е Енеа Бастианини (Ducati Lenovo Team) с 291.