Воденият от българският наставник Станимир Стоилов тим на Гьозтепе допусна първо поражение в турския елит.

Отборът от Измир водеше с 3:1 в гостуването си на Самсунспор, но падна злощастно с 3:4.

Мариус Муандилмаджи откри за Самсун в 7-ата минута, но попадението бепе отменено поради засада.

В 12-ата Зеки Явру даде аванс за гостите, но до средата Муандилмаджи изравни. До кря на първата част Гьозтепе отново излязоха напред, този път чрез Ромуло, а в началото на второто полувреме Жуан Сантос покачи на 3:1. Ромуло нацели гредата малко след това.

В рамките на 10 минути Самсун изравниха чрез Оливие Нтчам и Кингсли Шиндлер отбелязаха между 70-ата и 80-ата минути.

В самия край на мача бившият полузащитник на Селтик Нтчам донесе и драматичната победа на Самсунспор – 4:3.

С победата Самсунспор излезе втори с 15 точки, Гьозтепе е шести с 9 точки.