Челси победи гостуващия тим на Брайтън с 4:2 в мач от 6 кръг на английската Висша лига.

Срещата на "Стамфорд Бридж" стартира чудесно за "чайките", които откриха резултата в 7' с гол на Джорджиньо Рутер. След това започна феноменалното шоу на Кол Палмър, който отбеляза 4 гола в рамките на 20 минути (21', 27' от дузпа, 31' и 41). Брайтън върна едно попадение в 34' чрез Карлос Балеба.

Лондончани отбелязаха още два гол чрез Джейдън Санчо в 24' и Марк Кукурея в 69', но те бяха отменени заради засада след намесата на ВАР.

Палмър се превръща в първия футболист в историята на Висшата лига, който отбелязва 4 гола преди почивката. Освен това, англичанинът се изравни с легенди на "сините" като Дидие Дрогба, Франк Лампард и Джими Флойд-Хаселбанк като единствените играчи на Челси, които имат три хеттрика. Това бе 39-и мач за Палмър с екипа на Челси във Висшата лига.

Играчите на Енцо Мареска заемат трето място във временното класиране с 13 точки, докато възпитаниците на Фабиан Хурцелер са осми с 9 точки.