Новакът във Висшата лига Лестър бе близо до това да спре вицешампиона Арсенал да се изравни на върха в подреждането на Висшата лига с шампиона Манчестър Сити.

"Лисиците" губеха с 0:2 след полувреме игра в среща от 6-ия кръг елита на Англия, играла се на стадион "Емирейтс" в Лондон, но през втората част вкараха две попадения за 2:2. В продължението обаче "артилеристите" стигнаха до ценната победа, вкарвайки нови 2 гола за крайното 4:2.

Габриел Мартинели откри резултата в 20-ата минута на срещата след асистенция на Юриен Тимбер.

Леандро Тросар бе точен в продължението. Пасът за второто попадение бе на първия голмайстор Мартинели.

Джеймс Джъстин намали в 47-ата след пас на Буенаноте, а отново Джъстин направи 2:2. Това се случи в 63-ата минута. Асистенцията бе на Ндиди. В продължението Тросар покачи на 3:2, вкарвайки втория си гол в мача. Пасът бе на Букайо Сака. Крайното 4:2 оформи Кай Хаверц.

След равенството Арсенал събра актив от 12 точки и е 4-и във временното класиране. Лестър са 14-и с 4 като все още са без успех през сезона.