Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo Team) спечели спринтовото състезание за Гран при на Индонезия в клас MotoGP.

Шампионът от последните два сезона взе победата в 13-е обиколки днес с време от 19:41.354 минути.

Това бе седма победа за него през сезона.

Фаворитът днес и водач от квалификациите Хорхе Мартин (Испания, Prima Pramac Racing) катастрофира още през първата обиколка, оставайки днес 10-и.

Втори днес се нареди Енеа Бастианини (Италия, Ducati Lenovo Team), който остана на 0.107 секунди от победителя, а третото място отиде при шесткратния световен първенец Марк Маркес (Испания, Gresini Racing MotoGP).

В генералното класиране преди утрешния основен старт, е Хорхе Мартин с 341 точки. Баная е втори с 329, а трети е Бастианини с 291 точки.