Илиян Радулов се класира за четвъртфиналите на сингъл на тенис турнира на клей в Сабадел (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българският национал за Купа "Дейвис", който бе "щастлив губещ" от квалификациите, спечели срещу поставения под номер 8 Райън Найбур (Нидерландия) със 7:6(1), 6:7(4), 6:1 след три часа и половина игра.

Шампионът на България на открито за 2022 година навакса пасив от 1:4 гейма, за да стигне до обрат след успех в тайбрека на първия сет.

Във втората част Радулов поведе с 4:1, а при 5:3 сервираше за мача, но не се възползва и Найбур стигна до 5:5, след което изравни и резултата в сетовете след 7:4 точки в тайбрека.

Националът ни беше безкомпромисен 5:0 в третата част и разгроми своя опонент.

Неговият съперник, който е 426-и в световната ранглиста, допусна цели 17 двойки грешки в мача.