Шампионът Лудогорец тръгна с домакинска загуба в основната фаза на турнира Лига Европа.

В мач от първия кръг, който се изигра на стадион "Хювефарма Арена“ в Разград, избраниците на временния треньор Захари Сираков отстъпиха на Славия (Прага) с 0:2.

Това е първа загуба за Сираков, откакто пое отбора.

Гостите напълно заслужено стигнаха до успеха с по едно попадение във всяко от полувремената. И за двата гола на Славия любезно съдействие оказа неориентираната отбрана на Лудогорец.

Българският тим стартира мача по-активно, но постепенно гостите от Чехия изравниха играта и поеха контрола върху мача.

Силно осакатеният състав на Славия излезе напред в резултата в 38-ата минута чрез Матей Юрасек с първия удар за чехите към вратата на Лудогорец.

Неориентираните в отбрана играчи на Лудогорец позволиха на Томаш Хори да намери непокрития Юрасек, който бе оставен да си нагласи топката и да вкара във вратата на Серджо Падт.

До почивката играчите на Лудогорец стигнаха до два пъти повече добри възможности за гол, но така и не успяха да отправят точен изстрел към вратата на Антонин Кински.

След почивката по-опасният тим бе този на гостите, като на няколко пъти Падт трябваше да показва класа.

В 65-ата минута логично падна и втори гол във вратата на Лудогорец.

Влезлият шест минути по-рано Моймир Хитил бе оставен непокрит в малкото наказателно поле на Лудогорец при ъглов удар за Славия и без проблеми той вкара за 2:0 за Славия.

Лудогорец завърши само с един точен удар към вратата на Славия.

В следващия си мач, на 3 октомври, Лудогорец гостува на Пилзен. В същия ден Славия приема Аякс.