АЗ Алкмаар победи като домакин Елфсборг с 3:2 в мач от първия кръг от основната фаза на турнира Лига Европа.

Гостите от Швеция приключиха мача с десет души, след като в 86-ата минута Себастиан Холмен получи директен червен картон за груб фаул.

Елфсборг вкара гол в 11-ата минута чрез Ахмед Касем, но попадението бе отменено заради засада.

Гостите успяха все пак да излязат напред в резултата в 23-ата минута чрез Тимъти Оума.

В 44-ата минута АЗ Алкмаар възстанови равенството, като точен бе Рубен ван Бомел.

В 50-ата минута, с втория си гол в мача, Ван Бомел даде преднина на нидерландците.

Само три минути по-късно обаче Симон Хедлунд възстанови равенството.

В 74-ата минута тимът на АЗ Алкмаар получи дузпа, която Трой Парът реализира за крайното 3:2.

В следващия си мач от този етап на състезанието АЗ Алкмаар ще има първото си гостуване, като на 3 октомври ще играе срещу Атлетик (Билбао)