Аустрия Виена се спаси от поражение, завършвайки 2:2 с настоящия шампион на Австрия Щурм Грац като домакин в среща от 6-ия кръг на местната Бундеслига.

Двубоят се игра на стадион "Женерали Арена" в столицата на алпийската държава.

Гостите поведоха в 24-ата минута след попадение на Уилям Бьовинг. Само 17 по-късно Сийди Джата направи резултата 0:2.

През втората част обаче в рамките на 4 минути (53' и 57') бяха изгонени двама играчи от Щурм - Карич и Джата поради груби нарушения и втори жълти картони, съответно червени.

Това помогна много на домакините, които се върнаха в срещата с гол на 18-годишния швед Матео Вилньов в 60-ата минута. В 74-ата Лукаш Браво донесе точката за Аустрия.

След равенството Щурм са 4-и с 13 точки. Аустрия Виена са 6-и с 9. Ако шампионите бяха били щяха да излязат на върха в подреждането.