Райо Валекано и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 1:1 в мач от 6-ия кръг в Ла Лига.

Гостите си тръгнаха само с точки от "Вайекас“, след като изиграха безобразно първо полувреме, след което изоставаха с 0:1.

Халфът Иси Паласон даде преднина на Райо Валекано в 35-ата минута.

На почивката Диего Симеоне пусна в игра Антоан Гризман и Анхел Кореа и още в 49-ата минута Атлетико изравни чрез Конър Галахър.

До края на мача гостите така и не успяха да стигнат и до пълния обрат и си тръгнаха само с точка.

След третото си равенство за сезона Атлетико е на 4-ото място в класирането, като изостава с точка от третия Атлетик (Билбао),който е с мач повече,  с две от втория – Реал (Мадрид) и с  6 от лидера Барселона.

Райо Валекано стигна до 2-ро равенство за сезона, като има и 2 победи и 2 загуби. Тимът е на 9-ата позиция в подреждането.