Марсилия победи като гост Лион с 3:2 в мач от 5-ия кръг на футболния шампионат на Франция.

Гостите стигнаха до трите точки след жестока драма в добавеното време на мача.

В третата минута на продължението на мача Лион стигна до 2:2 с гол на Раян Шерки.

В петата минута на добавеното време резервата Джон Роу донесе победата за Марсилия.

Двубоят започна лошо за гостите, които останаха с десет души още в 5-ата минута, след като аржентинският бранител Леонардо Балерди набързо си изкара два жълти картона.

В добавеното време на първата част Лион получи страхотен шанс да поведе, но звездата на тима Александър Лаказет пропусна дузпа.

Домакините поведоха в 53-ата минута, като точен бе хърватският национал Дуйе Чалета-Цар.

В 69-ата минута Пол Лирола вкара за 1:1.

В 82-ата минута Улисес Гарсия вкара за 2:1 за Марсилия, след което дойде и драмата в продълженията, завършила с крайния успех за гостите.

Марсилия записа четвърти успех от началото на сезона, като продължава да е без загубен мач. Тимът дели първото място с Пари Сен Жермен и Монако с равен актив от по 13 точки.

Лион регистрира третата си загуба за сезона, като отборът е на 16-ото място.