Барселона спечели в гостуването си на Виляреал с 5:1 в двубой от шестия кръг на испанската Ла Лига, игран на "Естадио де ла Керамика".

Каталунците дръпнаха в резултата след два бързи гола на Роберт Левандовски (20', 35'), а Айосе Перес (38') намали. В добавеното време на първата част титулярният вратар на гостите Марк-Андре тер Стеген получи тежка контузия и бе заменен принудително.

През второто полувреме гостите стигнаха до изразителния си успех след голове на Пабло Торе (58') и Рафиня (75', 83') на два пъти. Левандовски не успя да запише хеттрик, след като пропусна да отбележи от дузпа.

Така Барселона дръпна на върха в класирането на първенството с актив от 18 точки, с 4 повече от кръвния враг Реал Мадрид, който е втори. Виляреал е на петата позиция с 11 пункта, колкото има и Атлетико Мадрид. "Дюшекчиите" гостуват на Райо Валекано тази вечер от 22:00 часа.