Арсенал и Манчестър Сити завършиха наравно 2:2 в двубой от петия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Етихад".

Ерлинг Холанд (9') даде аванс за домакините още в началото на срещата и вече има 10 попадения от началото на сезона. Към средата на първото полувреме Рикардо Калафиори (22') изравни, а в неговия край Габриел (45+1') също се разписа за "артилеристите". Освен гола, в добавеното време на първата част лондончани останаха с човек по-малко на терена, след като Леандро Тросар получи втори жълт и респективно червен картон. През втората част "гражданите" натикаха съперника си в неговата половина и това даде резултат чак в добавеното време, когато Джон Стоунс (90+8') донесе равенството за тима си.

Така Сити е лидер в класирането на първенството с актив от 13 точки, с 1 повече от Ливърпул, Сити и Астън Вила. Арсенал е на четвъртата позиция с 11.