Левски води като гост на Славия с 1:0 след първото полувреме на двубой от 9-ия кръг в efbet Лига.

Мачът се играе на стадион "Александър Шаламанов“.

Централният бранител на Левски Кристиан Димитров в петата минута на добавеното време засече топката във вратата на Славия за 1:0 за гостите.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме с много борба в средата на терена.

В 38-ата минута най-добрият за "сините“, които в този мач играят с резервния си черен екип, Евертон Бала-Куршума технично се освободи от бранителите на Славия и стреля опасно към вратата на домакините.

Светослав Вуцов успя с върха на пръстите си да отклони топката, която се удари в горната му греда и излезе в ъглов удар за Левски.

В края на добавеното време на първата част Кристиан Димитров вкара за Левски.

Спорният съдия Радослав Гидженов остави по-свободна игра през първата част, с което на няколко пъти си навлече гнева на феновете на Левски