Британският пилот на "Макларън“ Ландо Норис спечели старта от Формула 1 за Голямата награда на Сингапур.

С успеха Норис доближи в генералното класиране трикратния световен шампион Макс Верстапен от "Ред Бул“.

Нидерландецът има 331 точки срещу 52 по-малко на Норис (279). Трети е пилотът на "Ферари“ Шарл Леклер с 245, следван от австралиеца Оскар Пиастри от "Макларън“ с 237.

В Сингапур Норис не остави съмнения в превъзходството си, завършвайки с с време от 1.40:52,571 часа. Втори, на 20,945 секунди остана Верстапен.

За място на стълбичката се пребори и другия пилот на "Макларън“ Пиастри. Той изостана от съотборника си с 41,823 секунди.

Четвърти се нареди британският пилот на "Мерцесек“ Джордж Ръсел, следван от Шарл Леклер с "Ферари“.

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън от "Мерцедес“ трябваше да се задоволи с 6-ото място, като веднага след него финишира Карлос Сайнц-младши с "Ферари“.