Челестино Виети от Red Bull KTM Ajo спечели първото място в Moto2 от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в Мизано, записвайки втора победа от началото на сезона.

Подкрепяни от местната публика, Виети и Тони Арболино (Elf Marc VDS Racing Team) направиха отлични стартове като трети и четвърти на решетката. Арон Канет (Fantic Racing) ги преследваше плътно, а зад него катастрофа извади Серхио Гарсия (MT Helmets - MSI) и Джейк Диксън (CFMOTO Inde Aspar Team).

Арболино изпревари бързо Виети, но последният записа силни обиколки след преполовяването на дистанцията и атакува в завой № 2. Тази маневра бе неуспешна, но Арболино също допусна грешка, излезе извън завоя и загуби мястото си за сметка на преследвачите.

Виети спечели с 0.029 секунди пред Канет, а Арболино остана на почти две секунди зад победителя.

Водач в класирането продължава да е японецът Ай Огура (MT Helmets - MSI), който спечели четвъртото място в Гран при на Емилия-Романя. Той е с 22 точки пред останалия с нула от това състезание Серхио Гарсия.