Давид Алонсо от CFMOTO Gaviota Aspar Team спечели състезанието в клас Moto3 от световния шампионат по мотоциклетизъм в Мизано. Колумбиецът увеличи на 82 точки преднината си на върха в класирането при пилотите.

Японецът Тайо Фурусато с Honda Team Asia потегли от първа позиция на решетката, следван от Алонсо и Иван Ортола в завой № 1. Давид Муньос катастрофира още на старта и се оттегли от надпреварата.

Алонсо изпревари бързо Фурусато за първото място и започна да се откъсва от колоната, а само победителят през миналия уикенд Анхел Пикерас му бе конкуренция. Колумбиецът пресече първи финалната линия с 0.175 секунди пред Пикерас и с 0.367 пред нидерландеца Колин Вейер, каращ за Liqui Moly Husqvarna Intact GP.

Алонсо е първи в подреждането и води с 82 точки пред Даниел Олгадо (Red Bull GASGAS Tech3), който бе четвърти в Гран при на Емилия-Романя.