Барселона гостува на Виляреал в 6-ия кръг от Ла Лига. Двубоят е на стадион "Де ла Серамика" от 19:30 часа.

"Жълтата подводница" е на четвърто място с 11 точки, колкото има и третият Атлетико Мадрид, който е с по-добра голова разлика. Възпитаниците на Марселиньо са един от 4-те отбора без поражение до момента в първенството. Те надиграха Майорка с 2:1 навън миналата събота. Победа ще ги изравни с втория Реал Мадрид, който има 14 точки.

Каталунците са първи и направиха отличен старт на шампионата под ръководството на новия старши треньор Ханзи Флик. Те са с пълен брой от 15 точки и най-добра голова разлика. Въпреки това "лос кулес" загуби първата си среща от Шампионска лига в четвъртък вечер с 1:2 срещу Монако във Франция.

Миналият сезон Барселона победи с 4:3 на "Де ла Серамика", но Виляреал взе реванш с 5:3 на Олимпийския стадион.