Балкан триумфира в 3-дневния турнир в памет на легендата Георги Христов. Ботевградчани победиха у дома и във втората си среща, след като спечелиха срещу Черно море със 78:73 (29:27, 21:12, 14:18, 14:16).

На полувремето домакините имаха двуцифрена преднина от 11 точки - 50:39. След третата част те водеха с 64:57, а в 34-та минута отново имаха над 10 точки аванс - 71:61. Варненци успяха да намалят до 4 точки при 69:73 в 38-та минута, но до края играчите на Балкан бяха по-концентрирани и спечелиха.

Най-резултатен за Балкан със 17 точки бе Иван Гаврилович. Кори Рийвс отбеляза 15, с "дабъл-дабъл" от 13 точки и 11 борби приключи Андрей Иванов. Новото попълнение Тайър Маршал вкара 8, колкото записа и Константин Тошков.

За Черно море с 15 точки и 8 борби се отличи Джон Флорвиъс, 14 точки Николай Стоянов.

Внукът на легендата Георги Христов, който носи същите имена, връчи трофея на Балкан и поздрави лично всички играчи. На второ място е кипърският АЕЛ Лимасол, трети се нареди Черно море.