Лудогорец победи без да си дава зор Локомотив (София) с 2:0 в мач от 9-ия кръг в efbet Лига.

Тимът от Разград стигна до поредна рутинна шампионатна победа - №7 от началото на сезона. Поне за 24 часа тимът еднолично оглави класирането, като изпревари Левски с 3 точки.

"Сините“ гостуват на 22 септември (неделя) на Славия.

Лудогорец е и с мач в запас.

Тимът игра и с мисъл за предстоящия си първи мач от основната фаза на турнира Лига Европа, в който идната сряда посреща в Разград Славия (Прага).

Локомотив регистрира 4-а загуба за сезона, като в последните си пет шампионатни двубоя "железничарите“ са спечелили само 1 точка.

Спас Делев в 33-ата минута откри резултата, възползвайки се от неразбирателство в отбраната на Локомотив.

С основна заслуга за минималното изоставане на Локомотив до почивката бе вратарят Александър Любенов, който на няколко пъти демострира страхотна класа, спасявайки тима си от по-сериозно изоставане.

През втората част домакините продължиха да диктуват нещата на терена по възможно най-икономичен начин, а Александър Любенов продължи със спасяванията.

Все пак Лудогорец стигна до втори гол, като той бе дело на Руан Секо в 60-ата минута.