Общо 17 медала (6 златни, 4 сребърни и 7 бронзови) спечелиха българските състезатели от Балканското първенство по спортна гимнастика за младежи и девойки. То се проведе в тренировъчната зала на "Арена София".

В последния ден те добавиха 10 отличия от финалите на отделните уреди.

На земя при младежите Любомир Станоев спечели златния медал с резултат 13.300 точки, а негов подгласник стана Борислав Жеков с 13.050. Жеков си тръгна с още едно отличие от Балканското първенство - бронз от изпълненията на успоредка с 12.200 точки, а Любомир Станоев е 5-и с 11.850 точки.

Във финала на прескок имаше две отличия за страната - злато за Наско Миков с 13.350 точки и сребро за Любомир Станоев, който получи за изпълнението си 12.850 точки.

На кон с гривни балкански шампион е Никълъс Наков с резултат 12.900 точки, а Борислав Жеков завърши осми с 9.700.

В изпълненията на висилка Наков стана трети с 12.200 точки, а Радослав Йотов е осми с 10.950.

При девойките отличията за българките са 3. Биляна Банева и Кристин Кръстева завършиха втора и трета на греда с 11.833 и 11.466 точки. На земя Мишел Арабаджиева се окичи с бронза с 11.433 точки, а Кристин Кръстева завърши четвърта с 11.333 точки.