Спартак записа победа в контрола седмица преди двубоя за Суперкупата. Домакините надвиха Шумен с 95:72 без публика в зала "Балканстрой“ в Плевен.

Мачът започна на много високо темпо, а още след 10 минути игра домакините имаха двуцифрена преднина при 34:22. Резултатността на играчите на Любомир Минчев спадна през втория период, но макар съперникът да го спечели, на почивката те отново имаха преднина - 51:45.

След паузата Спартак отново започна да трупа разлика и след 13 точки аванс преди заключителната четвърт, до края спечели още по-убедително.

Дерек Кълвър бе най-резултатен за успеха със 17 точки, Крис Кийлинг има 16. Трей Холоуел достигна 15, а по 11 добавиха Ахмад Ранд и завърналият се в игра Виктор Гергов.

За Шумен Бено Зечич вкара 23 точки (5 тройки), с 22 е Отас Айекеполор, 12 добави Джакори Ийли.