Челси победи като гост Уест Хем с 3:0 в лондонско дерби от 5-ия кръг на Висшата лига на Англия.

За Челси това е трети успех от началото на сезона, като "сините“ имат и 1 равен и 1 загуба. Тимът постигна втори пореден успех.

Уест Хем регистрира 3-та загуба за сезона. В последните си 3 шампионатни мача отборът е спечелил едва 1 точка.

Нападателят Никълъс Джаксън даде аванс на Челси от 2:0 още до 18-ата минута.

Той откри в 4-ата минута след асистенция на Джейдън Санчо. В 18-ата минута Джаксън се възползва от подаване на Мойсес Кайседо и удвои аванса на гостите.

Веднага след почивката Коул Палмър оформи класиката, като и в този гол бе засечен Джаксън, който изработи попадението.

До края отборът на Уест Хем извади късмет, след като не получи още попадения.

В следващия си шампионатен мач, на 28 септември Челси приема Брайтън. В същия ден Уест Хем гостува на Брентфорд.