Новият отбор на доскорошния вратар на Левски Пламен Андреев Фейенорд тръгна много лошо в основната фаза на Шампионска лига.

В двубой от първия кръг тимът от Ротердам отстъпи като домакин на шампиона на Германия Леверкузен с 0:4.

Андреев не бе в групата на Фейенорд за мача.

Гостите приключиха всичко още до почивката, повеждайки с 4:0.

Звездата на Леверкузен Флориан Вирц откри още в 5-ата минута.

Четири минути по-късно Фейенорд стигна до гол чрез Рамиз Зеруки, но той бе отменен заради засада.

В 30-ата минута Алехандро Грималдо удвои аванса на гостите, а шест минути по-късно, с втория си гол в мача, Вирц окончателно отказа Фейенорд.

С асистенции за второто и третото попадения се отличи Джереми Фримпонг.

В 45-ата минута ошашавеният конкурент за вратарския пост на Андреев - Тимон Веленройтер си вкара автогол за 4:0 за Леверкузен.

След почивката гостите от Германия решиха да са милостиви и не продължиха с головете, спестявайки си сили.

В следващия си мач в турнира, на 1 октомври, Леверкузен приема Милан. Фейенорд отива на поправителен ден по-късно срещу Жирона като гост.