ЦСКА 1948 победи като гост Локомотив (Пловдив) с 2:0 в мач от 9-ия кръг в efbet Лига.

На стадион "Локомотив“ в пловдивския парк "Лаута“ гостите от Бистрица напълно заслужиха трите точки срещу безобразен Локомотив. "Червените“ удариха и две греди.

Двата тима изиграха като цяло равностойна първа част с битка в средата на терена.

Футболистите на Валентин Илиев стигнаха до повече голови положения, но не и до точен удар към вратата на Локомотив. Все пак, Ради Кирилов бе близо, като удари греда в 23-ата минута.

"Смърфовете“ се отчетоха с един точен удар.

След почивката гостите поеха инициативата и с любезното съдействие на безобразен Локомотив.

В 71-ата минута резервата Марио Илиевски откри резултата. Той вкара третия си гол от началото на сезона 6 минути след като влезе в игра.

Илиевски бележи във втори пореден мач за ЦСКА 1948, след като се появява от пейката.

Малко след това той пропусна страхотна възможност и за нов гол, удряйки греда.

В 78-ата минута Бирсент Карагарен с техничен прехвърлящ удар от сериозна дистанция прехвърли Кристиан Томов за крайното 2:0 за гостите.

За Локомотив това е пети пореден домакински мач без победа.

След третия си успех за сезона, и преди останалите мачове от кръга, ЦСКА 1948 се изкачи до 6-ото място. "Червените“ имат и два мача запас.

Локомотив регистрираха трета загуба за сезона и продължават негативна серия, след като в предишните си два мача записаха равенства. Отборът се смъкна до 7-ото място.