Бетис победи като домакин Хетафе с 2:1 в отложен мач от 3-ия кръг в испанската Ла Лига.

За тима от Севиля това е втори пореден успех в шампионата и втори за сезона.

Хетафе регистрира втора поредна загуба и втора за сезона, като остава без спечелен мач.

Двата тима не успяха да си вкарат гол през първата част, но пък натрупаха жълти картони – 4 за гостите от Хетафе и 2 за Бетис.

След почивката логичното се случи, като домакините откриха от дузпа, която вкара аржентинския национал Джовани Ло Селсо в 61-ата минута.

Отново той бе точен в 74-ата минута за 2:0. Асистенцията бе на Марк Рока.

В третата минута на добавеното време на мача Мауро Арамбари вкара гола за гостите, за крайното 2:1.

Малко преди гола на Хетафе наставникът на тима Хосе Бордалас Хименес бе отстранен от скамейката на гостите.

В класирането Бетис е на 6-ата позиция, като изостава с точка от 5-ия Селта.

Хетафе е на 18-ото място, на точка зад намиращите се над чертата тимове на Реал Сосиедад и Валядолид.

В следващия си шампионатен мач, на 23 септември Бетис приема Майорка. Хетафе е домакин ден по-рано на Леганес.