Доскорошният капитан на мъжкия национален отбор по волейбол на България Цветан Соколов направи страхотен мач за Динамо (Москва) при гостуването на отбора му на водения от Пламен Константинов тим на Локомотив (Новосибирск), спечелено от Динамо с 3:1 гейма (22:25, 25:22, 27:25, 25:15). Мачът продължи 1 час и 54 минути и бе от 3-ия кръг на редовния сезон на руската мъжка волейболна Суперлига.

За Динамо това е трети успех за сезона, като отборът е с пълен актив от 9 точки, с колкото е и Зеник (Санкт Петербург).

За Локомотив това е  втори мач, като отборът регистрира първа загуба.

Соколов започна на пейката, като влезе в игра във втория гейм и бе в основата на обрата на тима си. Той завърши с 16 точки. По-резултатен от него бе само Денис Богдан, който реализира 17.

За Локомотив Ражаб Шахбанмирзаев реализира 16 точки. За "железничарите“ мачът пропусна звездата на тима Йоанди Леал.

В следващия си шампионатен мач, на 21 септември (събота) Динамо гостува на Динамо-Урал. Локомотив е гост на Зенит (Санкт Петербург) на 23 септември.