Лудогорец победи като гост Славия с 1:0 в отложен мач от 2-ия кръг в efbet Лига.

Двубоят се изигра на стадион "Александър Шаламанов“ в столицата.

Тимът от Разград стигна до 6-ата си победа за сезона, като остава без загубен мач и е с мач по-малко.

С победата Лудогорец измести Левски от върха в класирането, като двата тима имат по 19 точки, но шампионите спечелиха прекия мач между двата отбора за полусезона, което им дава предимство.

Славия регистрира втора поредна и общо четвърта загуба за сезона.Тимът е в серия от четири поредни двубоя без успех в първенството.

За "белите“ това е първа домакинска загуба за сезона.

Бразилецът Рик Джонатан в 32-ата минута бе точен за отбора от Разград.

Славия започна по-активно двубоя, но постепенно Лудогорец пое инициативата и контрола върху развоя на събитията на терена.

Шампионите стигнаха до два пъти повече голови положения през първото полувреме.

Славия така и не успя да запише точен удар през първата част към вратата на Серджо Падт.

След почивката Славия започна по-активно, като в 59-ата минута отборът стигна и до първия си точен удар към "вратата на гостите, който се оказа и единствен до края на двубоя.

Лудогорец бързо изравни играта и пое контрола върху двубоя.

Мачът бе изгледан на живо от треньора на Левски Станислав Генчев и асистента му Дарко Тасевски, както и от нападателя на "сините“ Мустафа Сангаре.

През уикенда Славия играе именно с Левски.