Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Сату Маре (Румъния) с награден фонд 25 хиляди долара. Поставеният под №3 в схемата Нестеров победи представителя на домакините Едуард Шипор с 6:2, 7:5 за 87 минути.

Българинът допусна изравняване от 5:2 до 5:5 във втория сет, но спечели следващите два гейма, а с това и мача. Във втория кръг Нестеров ще играе срещу Марцел Бартакович (Унгария).

Нестеров ще участва и в турнира на двойки. Българинът и Владислав Орлов (Украйна), поставени под №1 в схемата, ще играят на старта срещу италианците Едоардо Линиере и Федерико Вале.

Квалификантът Самуил Конов ще играе в първия кръг на сингъл срещу Михай Маринеску (Румъния).