Байерн Мюнхен започна по великолепен начин новата кампания в Шампионска лига. Баварците спечелиха домакинството си на Динамо Загреб с разгромното 9:2 на своя "Алианц Арена".

Гол на Серж Гнабри в 16' бе отменен заради засада след намесата на ВАР, но три минути по-късно Хари Кейн изведе домакините напред. Този гол даде още по-голям тласък на баварците и те вкараха нови две попадения до почивката чрез Рафаел Герейро и Майкъл Олисе.

Втората част стартира прекрасно за гостите, които бързо успяха да върнат два гола благодарение на Бруно Петкович и Такуя Огивара. Реакцията на хърватите стресна домакините и до края на срещата те отбелязаха още 6 гола!

Хари Кейн бе точен на три пъти, Майкъл Олисе също се разписа отново, а с по едно попадение се отчетоха и резервите Лерой Сане и Леон Горецка.

Играчите на Венсан Компани гостуват на Астън Вила на 2.10, докато възпитаниците на Сергей Якирович приемат Монако в същия ден.